Barcelóna

16.10.2014 :: 11:52 Komentuj (1)
300 wpis. Dziękuję.

Bike Trip

11.08.2014 :: 20:27 Komentuj (0)

Jakoś w czerwcu to było.
Trasa Dziembówko - Drawski Młyn (ok. 80 km) wzdłuż rzeki Noteć.

8 śluz na rzece na niedługim odcinku. Ale miłe, bo z miejscami wypoczynku dla turystów.

Czarnkowskie zaułki.

 I uroki Miłosławia Ujskiego.

Oraz bohaterka we własnej osobie- Noteć.
Urokliwa rzeka, ale z uwagi na napięty harmonogram wycieczki, niestety nie zdążyłem wykorzystać ogromnego potencjału moreny czołowej. która na wielu odcinkach leży nad samą rzeką. Następnym razem będzie lepszy plan :)

Śnieżycowy Jar

19.03.2014 :: 14:09 Komentuj (1)


Kwitnie na przełomie marca i kwietnia, ale na szczęście w tym roku aura podarowała Nam je wcześniej.

W tym roku do Starczanowa dotarłem autem, a potem pieszy spacerek wzdłuż szlaku.Wyświetl większą mapę


Pani Śnieżyca we własnej osobie.

Przemknąłem tamtędy w zeszłym roku rowerem. Pod koniec kwietnia, więc śnieżyce były już przekwitnięte i nawet się nie zorientowałem, że coś takiego ma tam miejsce :)

Podobno w onym czasie zakwitniętych było przeszło 80% gatunku. Info od leśniczego, który wyganiał mnie za barierki, bym mu "jego skarbu nie zadeptał" :)

Podobna do konwalii, stąd chyba tak bardzo mnie urzekły.

Co roku, akurat w trakcie kwitnięcia tej uroczej rośliny, na drugim brzegu Warty odbywają się ćwiczenia na biedruskim poligonie. Stąd od 3 dni wstęp do "Śnieżycowego Jaru" jest zabroniony, gdyż jak wiadomo, na wojnie najwięcej ofiar jest od odłamków i rykoszetów :) Ale w tym roku dzięki klimatycznemu przesunięciu można było mimo wszystko podziwiać ten piękny obraz.

Przez środek Jaru płynie jeden z licznych strumieni wchodzących w skład zlewni Warty.
Generalnie są to idealne tereny na dłuższe spacery i wycieczki rowerowe (20 km od Poznania).

Śnieżycowy dywan...

Polskie Wilno- ekspresowoturystycznie [cz.2]

02.09.2013 :: 22:03 Komentuj (1)


Jezioro Trakai

Koło miasta o tej samej nazwie (pl. Troki). Uroczo. O 8 rano puściutko i słonecznie. Kąpiel obowiązkowa. Szczególnie po 11 godzinnej podróży. I odpoczynek na łonie natury + rozkminki z miejscowymi. Po naszymu "Oooo! Z Płolski! To będziem mówić pło płolsku!"- jak to na Wileńszczyźnie :)
Z tego miejsca szczególna dziękówa dla Borsuka za wyczarowanie tak znamienitej Luxtorpedy :)

Stary stadion Żalgirisu V. Zamknięty na 3 spusty. Nie takie płoty robiliśmy :)

Kilka szklanych wieżowców po drugiej stronie rzeki nie powinno rozmazać generalnego obrazu walącego się starego Wilna.

Uniwersytet Edukacyjny. Jak to w byłym Sowietlandzie, architektura doby stalinizmu w zasadzie nie różni się od tej instalowanej w polskim baraku.

Miejscowe siury- nie dotykać !! Bez względu na nazwę !! Na półkach dostępne są polskie marki piw- Żywiec, Tyskie, Lech. Nawet ścierowate Karpackie jest o niebo lepsze od tych piwopodobnych nalewajek.

 Co to za "pomnik"?

To nie podlaska wieś, gdzieś w głębi puszczy Knyszyńskiej! To centrum środkowoeuropejskiego miasta należącego politycznie i terytorialnie do UE.... :)

By nie było- akurat dworzec kolejowy był pomiędzy Ostrą Brama a stadionem :)
Diesel z Mińskiej (Białoruś) lokomotywowni przy peronie 1 wileńskiego dworca oczekuje godziny odjazdu z 11-wagonowym, popołudniowym składem ekspresowym do Moskwy.
Takie 2 spostrzeżenia
- z Wilna do białoruskiego Mińska, dziennie kursuje 7 par pociągów (tam/powrót); do Warszawy żaden... Koleją do Wilna? tylko przez Mińsk. Z białoruską wizą za trochę Ojro, oczywiście...
- w krajach byłego ZSRS nie jest niczym dziwnym, że do pociągu podczepia się lokomotywa z nawet najdalszej republiki sowieckiej; tutaj białoruski lok z litewskim składem; gdy "łomżingowaliśmy" na peronie, przez stację przewijał się skład (widoczna w tle zielona 'węglarka') towarowy, który do któregoś z bałtyckich portów zapewne, tachał duet 'Gagarinów' z... lokomotywowni w Ałmatach (Kazachstan przy granicy Turkmeńskiej) !!

Był stadion. Był dworzec. Jest więc i Ostra Brama.
Tutaj miejscowym zaczęła przywara burkowatości wyłazić z papci. Inszych tego aspektów tego burkowego ujadania zza płotu nie podejmę (KMWTW). Jedyne co mogę powiedzieć po tej wycieczce w tej kwestii, to:
LITEWSKI CHAMIE! KLĘKNIJ PRZED POLSKIM PANEM !!

Polskie Wilno- meczowo [cz.1]

04.08.2013 :: 13:40 Komentuj (0)

KKS Lech Poznań w ramach eliminacji do Ligi Europejskiej UEFA rozgrywał mecz w Wilnie z miejscowym  Żalgirisem [pol.: Grunwald]

Ekipa nastawiona prowokacyjnie wobec Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie, otwarcie prowadząca wojnę z kibicami Polonii Wilno.

"Słaby
mecz był jednak okazją do wielkiego show, jakie dali fani poznańskiej
drużyny! Na początek przemarsz spod Ostrej Bramy — przy którym
wcześniejszy marsz kibiców Žalgirisu wyglądał jak leniwa wiejska
manifestacja pierwszomajowa." Tak powyższe zdjęcie opisał "Kurier Wileński" :)


Miejscową policję przyjechali wspierać dzieli harcerze z Białostockiej KWP. Podobno na Wilno miały nadciągnąć dzikie hordy barbarzyńców i bandytów. tak zapowiadała ten mecz główna szczekaczka Litwy- portal delfi.lt. W przypływie szczerości, już po meczu, gdy stwierdzono, że jednak nikt Wilna nie spalił, a przybysze nagrandzili jedynie odpaleniem kilkudziesięciu rac podczas meczu i podniesieniem obrotów w okolicznych sklepach, wiodący litewski portal informacyjny głośno zastanawiał się nad sensem ogólnonarodowej sraczki, którą sam wywołał... :)

Kibice Lecha przed meczem w sile przeszło 500 osób (w tym Polonia Wilno, KSZO Ostrowiec, Arka Gdynia i- niestety- ŁKS). Fotki z "turystycznego Wilna" pojawią się w następnym wrzucie. Pokazaliśmy światową klasę w dopingowaniu drużyny, jednak drużyna poprostu dała klasycznie dupy, przegrywając 0:1...

600 mm

13.06.2013 :: 19:18 Komentuj (1)


Białośliwie Wąskotorowe. Zlot fanów kolejek wąskotorowych o prześwicie toru 600 mm.

Zabawki już w piaskownicy :-)

Urokliwa trasa z Białośliwia do Pobórki Wielkiej przez Kocik Młyn

Ponoć żaden dodruk- oryginał jeden z wielu, które ostały się w ksie w Białośliwiu po przejęciu kolejki przez pasjonatów z rąk PKP.

Pojechałem do Białośliwia, by przejechać się pociągiem z... poznańskim parowozem Bn2t 'Borsig' z Kolejki Parkowej Maltanka. Tutaj postój techniczny w Kociku- nabieranie ciśnienia w kotle. Linia o dużych pochyłościach, stąd do pracy dużo pary było potrzeba.

Do Pobórki 'Borsuk' jechał tendrem do przodu, co miało swoje konsekwencje... :P
Na zdjęciu oblot składu przed drogą powrotną.

W tle uroki linii, a na pierwszym planie autor bloga wraz z konsekwencjami jazdy na pomoście za parowozem :-)
Pozdrowienia dla Warmiaka z browaru Kormoran!

Po za Miłośnikami wąskiego toru zleciał się retro-organ ścigania w postaci milicyjnego żłapacza :)

Rowerem przez Wielkopolskę (2)

12.05.2013 :: 18:10 Komentuj (0)


Zupełnie spontanicznie wypaliłem na północ.
Kapliczka między Promnicami a Złotoryjskiem

Asfaltem przez z Biedrusko. Za mostem na Warcie w Promnicach w lewo.
I tym sposobem do Obornik Wielkopolskich moja podróż odbywała się prawym brzegiem Warty.

Wysoki stan Warty, jak i dosyć ostre strzelanie artyleryjskie na drugim brzegu uwiecznionym z perspektywy huby (poligon Biedrusko), nie umilały podróży. Albo huk przyprawiał o zawał serca, albo wysoka woda odnawiająca zaułki starorzecza w pewnym momencie odcinały mi drogę i trzeba było się wiele kilometrów cofać.Wyświetl większą mapę
Po drodze stary gród stożkowy Radzim, który datuje się przed XIII w. Wysoki stan wody odcina mi drogę na grodzisko. Jedziemy dalej na Oborniki!

Stara, nadwarciańska część Obornik.

Powrót pociągiem- z uwagi na duże opady (Oborniki Wlkp. Miasto- Poznań Strzeszyn).
Kibelek przeprawia się przez Wartę w Obornikach w drodze z Piły do Poznania.

Razem z cofaniami i zawiłościami linii brzegu, temat pedałowania został zrealizowany w ok. 3,5 h -> około 50 km (Poznań- Oborniki p. Biedrusko, Radzim)

Wiadomo gdzie

24.09.2012 :: 20:55 Komentuj (5)Nie wiadomo jednak co....Ale znamy autora! Tfurcę! :)

Monserrat

18.09.2012 :: 21:20 Komentuj (4)Z pożar w tle. Niestety to nie wulkan :PKlasztorMimo wszystko, to, co najładniejsze było jednak dookoła.
Cudeńka Gaudiego

05.09.2012 :: 21:14 Komentuj (4)

W Barcelonie rzecz jasnaKościół pw. Świętej Rodziny. Wtajemniczeni twierdzą, iż nigdy nie zostanie ukończony, gdyż fakt, że jest permanentnie w budowie jest jego... największą atrakcją :)

3/4 Barcelony jest projektu Gaudiego.Ogrody jego projektu.Granada vol. II

07.08.2012 :: 21:27 Komentuj (2)

Jeszcze coś z Alahambry i jej ogrodów.Andaluzja

31.07.2012 :: 21:00 Komentuj (1)XXXVII Congressus Internationalis PUERI CANTORESAlahambra.Kongres w Granadzie się odbywał.

Karpacz

15.05.2012 :: 19:26 Komentuj (1)W majówkę.Na spontanie. Takie podobno najlepsze. Ale też najbardziej kosztowne :PWidok z okna. Na początku jarał. Potem okazało się, że nawet z szaletu miejskiego w Karpaczu widać Śnieżkę :)

Poranek w TVN- wstajesz i łżesz

10.03.2012 :: 13:21 Komentuj (1)

Kolega podesłał fotki z pewnego listopadowego eventu w Stolycy :)

Najsłodsza fotka jest ta:

:)

Foto made by body. Wykorzystane i opublikowane bez jakiegokolwiek pozwolenia.

 

Po Marszu Niepodległości

17.11.2011 :: 10:12 Komentuj (1)

Oto zdziczałe hordy nazistów i faszystów uczestniczących w tegorocznym Marszu:

Przed którymi chcieli nas bronić dzielni antyfaszyści z Niemiec.

To trochę jak relacja z GóWna... Prawda była diametralnie inna- to hordy bezmózgich najętych z niemiec lewackich chuliganów próbowały zakłócić obchody święta państwowego, w których brali udział Polacy całymi rodzinami...

 

Września

24.10.2011 :: 19:33 Komentuj (3)

Z prawą ręką w gipsie niełatwo robi się foty. A jak już się zrobi to krzywe... :PPomnik Dzieci Wrzesińskich.Smutny wrzesiński rynek.Ratusz we WrześniI wrzesińska atrakcja, o której nie miałem pojęcia- Camelus bactrianus czyli wersja hodowlana o nazwie Opieszynek. Rocznik 2008 :)


Pocztówki z Karkonoszy

13.09.2011 :: 20:34 Komentuj (10)No to po "Red Bull'u" i w góry! :)Na początek podjazd na Szrenicę. Ale to prawie żadna podpórka, bo najtrudniej schodzi się z góry.Schronisko na Szrenicy jest tak charakterystyczne jak stacja na Śnieżce.Zastanawiam się jak ta granica była strzeżona w czasach gdy trwały "ludy miłujące pokój"?Jak to w górach- pogoda jak kobieta- zmienną (mocno) jest... Wieża na Szyszolu ledwo widoczna ze 100 m.Śnieżne kotły już 20 minut później!

Podobno w górach jest tak pięknie, bo jest się bliżej Boga. Szkoda, że go nie spotkałem gdzieś po drodze...Aura jednak odsłoniła szyszolową wieżę niedługo później.Nadal- po wielu latach- uwagę przykuwają skutki katastrofy ekologicznej oraz przezabawny język sąsiadów :)

Góry

04.09.2011 :: 20:51 Komentuj (4)
Spontan

16.08.2011 :: 18:06 Komentuj (3)Niechorze.


Lipcowy weekend

11.07.2011 :: 19:16 Komentuj (4)

Jedna z głównych atrakcji- Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa.
Dałem się skusić, pomimo, że w planie miałem w ten weekend Niechorze i Gryficką KD, która jednak w tym roku jest nieczynna z uwagi na remonty (gmina Rewal dostała dofinansowanie na rewitalizację).
Na Gnieźnieńskiej też było git.Bxhpi, stacja Gniezno Wąsk.
B - wagon osobowy 2 klasy
x - wagon wąskotorowy
h - z harmonią przejścia międzywagonowego
p - piętrowy (?!)
i - bezprzedziałowy z przejściem po środkuJak to bywa na takich stacjach- pomnik musi być. Chociażby miał być najprostszy z możliwych- oś parowozu Px48"W trakcie biegu pociągu..." Dobre sobie! Ja szybciej stoję, niż ten pociąg jedzie!Szlak Ostrowo- Przybrodzin.Stacja Przybrodzin. 2:20 h w jedną stronę. Hardcore- trzeba to lubić...Taka pocztóweczka jeziora Powidzkiego. Popularne wśród żeglarzy.A to jedna z niewątpliwych zalet tej kolejki. Jedzie po plaży... ;-)
Przystanek Przybrodzin Plaża.

archiwum

2020
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień

kategorie

Podróże małe i duże(55)
Kolejnictwo(23)
Poznań- moje miasto(87)

linki

Ania
Dar Szpiku
Najwyższy Czas!
Wolna myśl
© 2003-2007 copyright ownlog.com